YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Çarpım Tablosu Ezberleme Oyunu

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2274
  Paylaşım Gücü: : 6858
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Çarpım Tablosu Ezberleme Oyunu Empty Çarpım Tablosu Ezberleme Oyunu

  Mesaj  nullsix Bir Cuma Mayıs 18, 2012 10:11 pm

  Çarpım Tablosu Ezberleme Oyunu

  Genç dostum "Çarpım tablosu nedir biliyor musun ?" sorusuna ne cavap verirsin ? Hemen "Sular seller gibi biliyorum ben ya isterseniz çarpım tablosu nu ezberden okuyayım" mı dersin yoksa " eh biraz biliyorum bu da bana yeterli" diye mi cevaplarsın ? Eğer cevabın ilk cevaptan farklı ise utanmana sıkılmana hiç gerek yok.

  Ne demişler bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Çarpım tablosunu bilmemen kesinlikle senin suçun değil tamamen öğretmeninin ya da ailenin suçu, yordam bilmemesi. Şimdiden söylüyorum çarpım tablosunu ezberlemek zannettiğinden de kolay.

  Hem eğlenirken hem de öğrenirken interneti ve oyun sektörünü kullanmaya ne dersin ? Evet yanlış duymadın. Sana çarpım tablosunu, çarpım tablosu oyunları yla ezberleteceğiz. Çarpım tablosu ezberle mek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çarpım tablosu oyunları hem çocuklara hitap edecek şekilde hem de uzman psikolog ve matematikçiler tarafından hazırlanıyor. Psikologlar, çocukların çarpım tablosunu ezberlerken nelerin ezberlenmesine daha fazla olanak sağlandığı üzerinde çalışmaktalar. Bu çalışmaları sonucunda matematikçilere, çocukların çarpım tablosunu ezberlemesi konusunda oldukça güzel malzeme veriyorlar. Ve bu doğrultuda toplum için çarpım tablosu oyunlarını oluşuyor. Eski yöntemler yeterince etkin olamadığı için günümüzde pek çok matematik sorunu gençlerimiz tarafından çözülememekte. Bunun temel nedeni ise çarpım tablosunu bilmeme ya da tam anlamıyla hakim olamamadır.

  Gelin eskide kalmış yöntemleri geçmişle birlikte gömelim, gömelim ki çarpım tablosu oyunları çocuklarımıza daha rahat hizmet edebilsin.

  Web : carpimtablosuoyunu.com

   Forum Saati Salı Tem. 14, 2020 7:35 am