YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  İmplantlar Yaşam Kalitenizi Arttırır

  avatar
  lori1
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 321
  Paylaşım Gücü: : 965
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/15

  İmplantlar Yaşam Kalitenizi Arttırır Empty İmplantlar Yaşam Kalitenizi Arttırır

  Mesaj  lori1 Bir Ptsi Kas. 02, 2015 10:03 pm

  İmplantlar Yaşam Kalitenizi Arttırır N29Z2M

  İmplantlar Yaşam Kalitenizi Arttırır

  İmplantlar, eksik olan bir veya birkaç dişin işlev ve estetiğini iade etmek için çene kemikleri içinde açılan yuvaya yerleştirilen genellikle titanyum esaslı vida veya kök şeklindeki yapılardır. Diş implantları kemik kaybını önler. Bu, şu demektir: Normalde bir dişiniz çekildiğinde çekilen bölgedeki kemik dokularında erime olur. Bu istemediğimiz bir fizyolojik erimedir. Şayet diş çekildikten hemen sonra o bölgeye implant uygulanırsa kemik kaybı oluşmaz. Böylece o bölgede kemik kaybı olmadığı için dişeti çekilmesi de görülmez ve estetik olarak çok daha mükemmel sonuçlar oluşur. Batıkent implant diş kliniği hekimlerinin tavsiyesi İmplant üstüne yapılacak protezler için ortalama 3 ay kadar beklenmesi gerektiği yönündedir. Bu sürede implant çene kemiği ile bütünleşir. 3 ay bekledikten sonra tekrar Batıkent diş kliniği hekimlerine gelerek üst yapınızı yaptırıp, evinize yepyeni dişlerinizle gidebilirsiniz.

  Bir veya birden fazla dişiniz eksik ise; İmplantlar, diş kökü vazifesi görür ve komşu dişlerden alınan desteğe ihtiyaç duyulmadan protez yapılmasına imkan sağlarlar. Bu sebeple birden çok dişiniz eksik ise ya da sabit protez yapılamayacak ise, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile takıp çıkarmaktan yorulmadan sabit dişlere sahip olabilirsiniz.

  Total dişsizlik durumunda; implantlar ile desteklenmiş, sabit ya da hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Oysa ki , siz de ağrısız ve hızlı bir implant uygulamasından sonra rahatlıkla yemek yemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Batıkent implant diş kliniği sağlıklı günler diler.

  vegadent.net

   Forum Saati C.tesi Ara. 05, 2020 3:33 pm