YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  İstanbul'da Saç Ekimi

  avatar
  lori1
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 321
  Paylaşım Gücü: : 965
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/15

  İstanbul'da Saç Ekimi Empty İstanbul'da Saç Ekimi

  Mesaj  lori1 Bir Çarş. Kas. 18, 2015 6:41 am

  İstanbul'da Saç Ekimi

  Sadece estetik kaygılarla yaptırıldığı düşünülse de günümüzde sıklıkla tercih edilen bu işlemin birçok nedeni olabilir. Kongenital (doğuştan) saç eksikleri, Yanık ya da ameliyat gibi durumlarda oluşan saç kayıpları, erkek modeli saç dökülmeleri ve daha birçok nedenle saç ekimi yöntemi uygulanıyor. Saç dökülmesi kişide psikolojik sorunlar, kaygılar yaşatacağı gibi yaşam motivasyonunu düşürmüş olabilir. Tüm bunların olumsuz etkisini azaltmak için saç ekimi iyi bir yöntemdir.

  Bu işlem steril şartlara, profesyonel kadroya sahip olan ortamlarda yapılması gereken bir uygulamadır. Her kliniğe ait ayrı uygulama modelleri olabileceği gibi aynı uygulamayı farklı şartlarda gerçekleştiren kliniklerde mevcut. Asıl olan iyi bir araştırmadan sonra kliniğin şartlarından ve yaptığı işlerin sonuçlarından emin olmaktır. Unutmayalım ki yasalarımız dahi bu işlemin ameliyathane koşullarında ve plastik cerrahlar eşliğinde yapılması gerektiğini söylemekte.

  Saç ekiminde öncelikle yüzünüzün şekline ve kalan saçlarınızın durumuna göre bir analiz yapılarak olması gereken yoğunluk, kalite ve ekimin yapılması gereken yöntem belirlenir. Uygulanan ana yöntemler FUE ve FUT olarak adlandırılır ve kliniğe ya da hastaya göre değişkenlik gösterebilir. Saç ekimi İstanbul , saç ekimi uygulamasında izlenecek yöntemlerden doğru olan netleştiğinde cerrahlar izleyeceği yolu sizinle paylaşıp sizi detaylı bilgilendirmelidir. Her yöntemde sonuca sağlıklı saçların boş olan alanlara nakledilmesiyle ulaşılmaktadır. İkna olduğunuzda geri kalan süreç gayet hızlı ilerler.

  İşlem 3-8 saat arası lokal anestezi altında ilerler. Dolayısıyla öncesinde yapılması ya da yapılmaması gerekenler konusunda hasta bilgilendirilmelidir. Saç ekimi işlemi sonrasında iyi bir bakım ve kontrollerin sıklıkla yapılması halinde ekilen saçın 3. aydan itibaren çıkması gözlemlenecektir. Operasyonun 1. yılında ekilen saçlar gayet sağlıklı ve doğal görünümüyle tamamlanmış olur.

  Saç ekimiyle tamamlanmış saçlar genetik olarak dökülmemeye şifrelenmişlerdir. Bu sayede yaptırdığınız işlem ömür boyu kullanabileceğiniz bir işlemdir. İşlem esnasında lokal anestezi altında olduğunuzdan acı duymazsınız. Sonrasında ise oluşabilecek düşük şiddetli acılara karşı doktorunuzdan ağrı kesiciler konusunda destek alabilirsiniz. Kadınlarında ihtiyaç duydukları durumlarda gerçekleştirebileceği bu işlem için yaş sınırı 18'dir. Bu işlemin sonraki hayatınızda sağlığınızı etkileyecek bir yan etkisi yoktur. Tüm bu şartlara bakacak olursak; gündelik yaşantımızı psikolojik olarak yüksek ölçüde etkileyen saç problemlerinin kalıcı olarak giderilmesinde en alternatif yöntem saç ekimi görünüyor.

  ilhanserdaroglu.com

   Forum Saati Salı Tem. 07, 2020 12:29 pm