YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Ege EMC Testi

  avatar
  lori1
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 321
  Paylaşım Gücü: : 965
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/15

  Ege EMC Testi Empty Ege EMC Testi

  Mesaj  lori1 Bir Ptsi Şub. 15, 2016 11:02 am

  Ege EMC Testi XLaB50

  Ürün Satın Alırken CE Belgesine Dikkat Ediyor Musunuz?

  Avrupa Birliği birlik üyesi ülkelerinin ve ülkemiz vatandaşlarının ürün satın alırken ve her ülke ürünün pazarda rahatça satılabilmesi için bazı teknik gereklilikleri yerine getirildiğinden emin olmak için Avrupa'ya uygunluk adını verdikleri bir belgeleme sistemi geliştirdi.

  Ce belgesi cihazın performansıyla değil çalışırken insan veya diğer canlılara zarar vermeyecek seviyede olduğuyla ilgilidir. CE belgesi  Asgari temel güvenlik seviyesini gösterir.

  Bu şekilde planlanmış olması akıllara güvenilmez bir belge olduğunu getirse de cihazın belgeye dair değerleri aştığının tespit edilmesi durumunda Avrupa Birliği mahkemelerince verilecek yüksek tazminat cezaları firmaların bu belgeyi gelişigüzel kullanmasını engellemektedir.

  Makinalar için CE İşaretlemesi nasıl yapılır?

  Makinanız  CE Belgesi alma sürecinde bir test laboratuvarından yardım almanız en doğru yol olacaktır. Makine CE Belgesi  için öncelikle ürününüzü Makine Emniyeti Yönetmeliği ve Elektomanyetik Uyumluluk Yönetmeliği kapsamında test ve raporlamasını yaptırmak zorundasınız. EMC testleri ve Elektriksel Güvenlik testlerinin rapor haline teknik dosyanınıza koyarak makinanıza CE İşaretlemesi yapabilirsiniz.

  Nedir Emc Testi?

  EMC Testi, makinalara ve elektrikli cihazlara uygulanan cihazların birbirleriyle uyumlu çalıştığını tespit ve kontrol eden testtir. EMC Testleri bir çok riskli durumu ortadan kaldırmanın başında gelmekte ve istenmeyen kazaların olmasını engellemektedir. Eğer bir cihaz çalışırken başka cihazlardan etkilenirse bu tehlikeli durumlara sebep olabilir.

  Ege Test  Center , Ege bölgesindeki ilk ve tek EMC Test Laboratuvarına sahip kuruluştur.

  www.egetestcenter.com

  egetestcenter.com

   Forum Saati C.tesi Tem. 11, 2020 8:34 pm