YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Jeotermal Enerji ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtları ultraenerji.com sitesinde

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2267
  Paylaşım Gücü: : 6837
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Jeotermal Enerji ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtları ultraenerji.com sitesinde Empty Jeotermal Enerji ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtları ultraenerji.com sitesinde

  Mesaj  nullsix Bir Perş. Ara. 21, 2017 11:27 pm

  Jeotermal Enerji ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtları ultraenerji.com sitesinde

  İnternetten jeotermal enerji ile ilgili bilgi toplamak isterseniz, hiç vakit kaybetmeden ultraenerji.com adresine giriş yapabilirsiniz. Site içerisinde ziyaretçilere jeotermal enerji kaynakları hakkında çok özel bilgiler takdim edilmiştir. Jeotermal enerji, en önemli sürdürülebilir enerji kaynakları arasında yer alır. Bu tür sürdürülebilir enerji kaynakları sayesinde, enerjileri daha düşük maliyetler ile çıkarma şansı bulabiliriz.

  Sürdürülebilir enerji kaynakları arasında; jeotermal Enerji dışında biyoyakıtlar, hidroelektrik enerji, gelgit enerjisi, güneş enerjisi ve rüzgar gelir. Enerjiyi, yenilenebilir enerji kaynakları ile üretir isek, bu durumda hem çevreye olumsuz etkilerin ulaşmasını engelleriz, hem de enerji maliyetlerimizi son derece cazip hale getirebiliriz. Türkiye, enerji ihtiyacını bildiğimiz gibi genelde dışarıdan karşılamaktadır. Hal böyle olunca, enerjiyi elde etmek adına, ülkeden bolca döviz dışarı çıkarmış oluyoruz. Cari açığımızı düşürmek, hatta cari fazla vermek istiyor isek, kendi enerjimizi kendimiz üretmeliyiz. Bunun için de mutlaka sürdürülebilir enerji kaynaklarına başvurmamız gerekir. Yenilenebilir enerji kaynakları olan güneş ışığı, rüzgar ve akan sulardan en iyi şekilde yararlanabiliriz. Sürekli olarak güneş alabilen ülkemiz, aynı zamanda üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada idir. Dolayısıyla, bu potansiyelden yararlanmamız elzemdir. Türkiye'de doğru yatırımlar yapıldığı takdirde, iyi bir yenilenebilir enerji kaynak potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Biyoyakıtlardan, hidroelektrik enerjiden, gelgit enerjisinden doğru ve etkin biçimde faydalanmak adına, mutlaka belirli yatırımlar yapmamız lazımdır. Son dönemlerde yeşil enerji kaynaklarına iyi yatırımların yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi bu yatırımların daha da artması gerekiyor. Zira halen enerjimizi büyük oranda yurt dışından ithal etmekteyiz. Özetlemek gerekir ise; Türkiye gibi enerjisini ithal eden ülkeler için özellikle yenilenebilir enerji kaynakları son derece önemlidir.

   Forum Saati C.tesi Tem. 04, 2020 11:22 am