YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Hikayeler Sitesi

  avatar
  ReFlex
  Geyik Takımı
  Geyik Takımı

  Mesaj Sayısı : 33
  Paylaşım Gücü: : 99
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 09/12/17

  Hikayeler Sitesi Empty Hikayeler Sitesi

  Mesaj  ReFlex Bir Paz Nis. 22, 2018 4:13 am

  Günümüz Türkiye'sinde, son dönemlerdeki gelişmelerle beraber basın yayında muhalif denebilecek Televizyon kanalı veya gazete sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azalmış durumda.
  Muhalif düşünceye sahip kitlelerin tarafsız haber  alma isteği her geçen gün artmakta. insanlara her basın yayın kuruluşunda hep aynı yüzleri görmekten, hep aynı yönde yayınlar yapılmasından sıkılmış durumda. Bu gidişat sosyal medyaya olan ihtiyacı da katlıyor. İnsanlar nefes almak, içlerini dökmek, eleştirilerini dile getirmek için sosyal medya hesaplarına sarılmış durumda.
  Bu hiçbir kuruma bağlı olmayan sıradan vatandaşın sosyal medya paylaşımları bazen 40 yıllık gazetecilere taş çıkartacak şekilde özgün ve bilgi dolu olabiliyor. bu tür paylaşımlar özellikle Twitter'da #flood ve #Bilgiseli etiketiyle hikayeler halinde yayınlanıyor. Bu paylaşımlar binlerce kisi tarafından Retweet yapılıyor ve 50-100 bin satan gazetelerin işini sıradan bir vatandaş elindeki telefondan yazdıklarıyla yapmış oluyor.
  Bu durum gösteriyor ki ne olursa olsun Doğruların ortaya çıkmak gibi bir kusuru var ve tüm basın yayın organları satılmışda olsa insanlar bir şekilde doğru bilgiye ulaşıyor!

   Forum Saati Cuma Tem. 10, 2020 11:53 pm