YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2267
  Paylaşım Gücü: : 6837
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler Empty Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

  Mesaj  nullsix Bir Perş. Ekim 04, 2012 11:24 pm

  Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

  Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en yaygın ve etkin yolu lazer epilasyon dur. Özellikle son yıllarda popülerliğini gitikce artırmıştır.

  Eski epilasyon yöntemlerini 15 gün gibi periyotlarla tekrarlanması büyük şehirlerde yaşayanlar için vakit ayırması zor bir durumdur. Lazer epilasyonda 2 ay gibi bir sürede bir kere gitmek ve bu seansların sonunda kalıcı bir sonuç almak popülerliğinin artmasının en büyük nedenidir. Lazer epilasyon sistemlerinde kulanılan teknolojide lazer ışını tüye rengini veren melanin tarafından emilerek tüy kökünde ısı oluşturur ve kökün yanmasına sebep olur.

  Yine lazer teknolojilerinde kulanılan Selektif Foto-Termoliz özelliği sayesinde lazer ışını tüy kökünü yakarken çevre dokulara zarar vermez. Birkac defa tekrarlanan seanslarla kalıcı olarak tüy kökü tahrip edilir. Kalıcı olarak yok olan tüy kökünden tekrar tüy cıkmaz. Lazer epilasyonda netice almak için tüy renginin siyah ten renginin acık olması her zaman avantajdır. Bu gibi çeşitli parametrelerden dolayı herkesin netice alabileceği seans sayısı farklıdır. Ama yüz bölgesinde 6-8 seans vücut bölgesindede 4-6 seans ortalama seans süreleri söyliyebiliriz.

  Lazer epilasyon merkezleri yle insanların şimdiye kadar tanışmamasının en büyük sebebi lazer epilasyon uygulamasının acısından korkmalarıdır. Oysaki lazer epilasyon işleminin acısı bircok epilasyon işleminde cok daha azdır. Hissedilen acı bircok hasta tarafında cilde hafif bir lastik çarpması gibi hisetdiklerini söylerler. Yeni bir epilasyon teknolojisi cıkana kadar lazer epilasyon uygulaması popülerliğini korumaya devam edecektir.

  Özel Lzrline Polikliniği tarafından hazırlanan Lazerline.com.tr isimli sitenin "İletişim" sayfasına girerek Lazer epilasyon fiyatları da dahil olmak üzere, lazer epilasyon konuları hakkında çok detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

   Forum Saati Paz Tem. 05, 2020 4:42 pm