YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Güzel anneler için sağlıklı bebekler

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2274
  Paylaşım Gücü: : 6858
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Güzel anneler için sağlıklı bebekler Empty Güzel anneler için sağlıklı bebekler

  Mesaj  nullsix Bir C.tesi Ekim 06, 2012 12:49 am

  Güzel anneler için sağlıklı bebekler

  Kendi sağlımıza, güzelliğimize dikkat ettiğimiz kadar çevremizdekileri de düşünürüz, hele ki söz konusu olan bebeğimiz ise. Bu tanıtım yazımızda sizlere sağlık ve güzellik ile ilgili yararlı bilgiler sunan ve bebeklerimizi de unutmayıp bebek sağlığı ile ilgili yararlı bilgiler veren bir web sitesi tanıyacağız. Sitemizin ismi saglikguzellik.org

  Anne ve çocuk sağlığı , bebek sağlığı gibi ana konu başlıkları altında sürekli güncel ve yeni bilgiler bu sitede. Şimdi örnek birkaç yazı ile bu sitede neleri bulabileceğinizi daha açık bir şekilde gösterelim.

  Mama ile beslenme bebeğin sağlığını nasıl etkiler?

  Anne sütüyle beslenen bebekler daha çabuk acıkırlar. Yaklaşık 1 ila 1 buçuk saatte bir, 2 aydan sonra bir 2-2.5 buçuk saatte bir beslenirler. Mama alan bebeklerde dolgunluk süresi daha uzundur. Çünkü mamanın mideyi terk etme süresi daha uzundur. Bunun dışında mama ile beslenen bebeklerle anne sütü yle beslenen bebekler arasındaki en önemli fark anne sütü alan bebeklerde özellikle ishal yada alerji gibi durumların en az olmasıdır. İlk 6 ay için bunlardan bahsediyoruz. İlk 6 aydan sonrası için anne sütü daha ön plana geçer. Anne sütüyle beslenen bebeklerde, ishal, kulak rahatsızlığı gibi hastalıkların görülme riski daha azdır.

  Çocuklarda yetersiz beslenme saç dökülmesine neden olur mu?

  Kesinlikle çocuklarda saç dökülmesi, beslenme yetersizlikleriyle yakından ilgilidir. Çocukluk çağında diyet yapmak ya da aşırı beslenmek her ikisi de problem gösterir. Çinko ve demir eksikliği erişkinlere göre çocukluk çağında daha fazla olur. Çünkü büyüme döneminde oldukları için doğal yollarla almaları gereken miktar erişkinlere göre daha fazladır. Doğal meyvelerle beslenirken, yanında yeşil sebze ve bitkileri almak onların emilimini organizmada daha iyi sonuç elde edilir. Buna dikkat etmek lazımdır. Uzun soluklu kilo verdirmeye yönelik diyetlerde mutlaka diyetisyenler dikkatli olmalıdırlar. Çocukluk çağında mineral alımı ve
  Bunun vücuttaki yararları oldukça yararlı bir konudur. Beslenme modelinde fındık fıstık susam içeren tahin gibi bazı yiyeceklerin özellikle kahvaltı menülerinde alınması yerinde olacaktır. Çünkü bunlar çinko açısından zengin ürünlerdir. Yine demir açısından zengin olan yeşil sebzeleri dikkate almak gereklidir. Ama hayvansal gıdalar çinko ve demir açısından daha yararlı oldukları için, çocukluk çağından vejetaryen olmamaları adına tüketmelerini sağlayabilirsiniz.

   Forum Saati Salı Tem. 14, 2020 7:31 am