BİLGİ FORMU


  Tuvalette Kan Gelmesi Hemoroid Belirtisi misidir ?

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2128
  Paylaşım Gücü: : 6416
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Tuvalette Kan Gelmesi Hemoroid Belirtisi misidir ? Empty Tuvalette Kan Gelmesi Hemoroid Belirtisi misidir ?

  Mesaj  nullsix Bir Perş. Mart 07, 2013 5:32 pm

  Tuvalette Kan Gelmesi Hemoroid Belirtisi misidir ?

  Site : hemoroidhastaligi.net

  Tuvalet sırasında ya da tuvalet sonrasında oluşan kanamalar oldukça önem arz eden bir Hemoroid hastalığı belirtisidir. Bunun özellikle kişinin yaşına ve diğer hastalıklarının varlığına göre netleştirilmesi ve kanamanın nereden kaynaklı olarak oluştuğunun belirlenmesi çok büyük önem arz etmektedir. Hemoroid hastalığındaki klasik kanama şekli tuvalet ile birlikte olan yani tuvaletin üzerinde görülen kanamadır.

  Bunun dışında hemoroid klasik kanaması tuvaletin bitiminden sonra damla damla olarak gelmekte olan kırmızı açık renkte kanamadır. Bunun dışında hemoroid hastalığı ile ilgili olarak birlikte görülen anal füsur yani çatlakta bir kanama nedenidir. Bunun dışında tümörde bir kanama nedenidir. Bağırsak kanseri mutlaka özellikle ileri yaşlardaki hastalarda olmadığının kanıtlanması gerekmektedir.

  Kolit yani bağırsağın iltihabı hastalığı da bir kanama nedenidir. Bunun dışında polip hastalığı da yani bağırsakta oluşan et beni şeklinde yer alan küçük tümörlerde kanamaya neden olabilmektedir.

  Bu nedenle özellikle ileri yaşlardaki hastalarda eğer tuvalet esnasında, sonrasında oluşan bir kanama oluşuyorsa bu kanamanın nedeni mutlaka net olarak ortaya koyulmalıdır. Bunun içinde halk arasında insanların bu yakınmalardan hastaneye gitmemesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi endoskopi doktorlar tarafından özellikle ileri yaşlardaki hastaların bu bölgedeki kanamalarının nedenleri tam olarak nereden veya hangi sebepten kaynaklı olarak oluştuğunun net olarak belirlenmesi gerekmektedir.

  Bu bağlamda ortaya çıkarılacak olan kaynağın hemoroid olması sonucunda çeşitli cerrahi ya da ilaç tedavilerine acil olarak başlanmalı ve hastanın beslenme başta olmak üzere pek çok gündelik yaşam aktivitesi bir düzen altına alınması gerekmektedir.

   Forum Saati Cuma Ekim 18, 2019 12:22 am