YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Kardelen Çiçeğinin Muhteşem Hikayesi

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2270
  Paylaşım Gücü: : 6846
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Kardelen Çiçeğinin Muhteşem Hikayesi Empty Kardelen Çiçeğinin Muhteşem Hikayesi

  Mesaj  nullsix Bir Perş. Mart 07, 2013 6:50 pm

  Kardelen Çiçeğinin Muhteşem Hikayesi

  Günümüzde tüm dünya üzerinde keşfedilmiş çok yüksek sayılara ulaşan çiçek türü bulunduğu gibi henüz keşfedilmemiş çok sayıda da çiçek türü olduğu düşülmektedir. Ancak şu an keşfedilmiş olan çiçek türleri insanlar için tüm güzel olan her şeyin en büyük temsilcisidir. İnsanların iyilik üzerine, saflık üzerine ve güzellik üzerine olan her şeyin en iyi ve en doğru temsilcisi konumunda bulunmaktadır.

  İnsanların ve hatta özellik ile bayanların büyük bir hayranlık duymakta olduğu çiçeklerin birbirinden ilginç özellikleri, birbirinden güzel ve hayranlık uyandıran öyküsü bulunmaktadır. Çiçeklerin narin bünyeleri ile dünyanın tüm zorluklarına göğüs germekte oldukları yaşam mücadeleleri insanlar için en büyük azim kaynağı olmuştur. Bu neden ile insanların belli bir konuda teşvik edilmesi ve o konu üzerine ne olursa olsun eğilmesi amacı ile kullanılan ve aslında en iyi şekilde temsil eden çiçek türü kardelendir.

  Çünkü kardelen çiçekler isminden de belli olduğu gibi narin yapısı ile karı delerek güneşe ulaşmaktadır. Kardelen çiçeğinin narin yapısı ile üzerindeki kar kütlesini delerek sadece kısa bir süreliğine göreceği ve sonra mücadelesini sonlandıracağı zorluklar dolu süreç insanlar için en büyük ilham kaynağıdır.

  Bu neden ile insanların ilhama, desteğe ve bir emsale ihtiyaç duyduklarında çevresindekilerin hatırlattığı ya da akıllarına gelen tek şey kardelen çiçeğinin muhteşem öyküsüdür. İnsanlar dilerlerse bu çiçeğin sembolü olduğu şeyi birisini anlatmak ister ise istanbul çiçek gönderme sistemlerini kullanabilmektedir.

  Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde ankara çiçek gönderme işlemleri çok daha kısa ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İnsanlar özellikle Ege’nin incisi İzmir’de günlük yaşamın koşuşturmacısı içerisinde sadece birkaç dakika içerisinde online izmir çiçek gönderme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

  Kaynak: ciceksatis.com

   Forum Saati Salı Tem. 07, 2020 10:33 am