YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  LED Aydınlatma Sistemi - Arzledaydinlatma.com

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2270
  Paylaşım Gücü: : 6846
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  LED Aydınlatma Sistemi - Arzledaydinlatma.com Empty LED Aydınlatma Sistemi - Arzledaydinlatma.com

  Mesaj  nullsix Bir Cuma Şub. 14, 2014 2:20 am

  LED Aydınlatma Sistemi - Arzledaydinlatma.com

  LED Aydınlatma Sistemi teknolojisi önümüzdeki birkaç yıl içinde ampulün yerini alacak bir teknoloji haline gelecektir. Kullanıcıya sunduğu cazip avantajları, ısı yaymaması, uzun ömrü, renk seçenekleri, gerçek ışık olması ve kullanım alanlarının çeşitliliği sebebiyle bu teknoloji herkes tarafından kullanılabilir hale gelmiştir. LED Aydınlatma elemanlarının küçük modüller halinde kullanılabilmesinden dolayı, mimari projelerin çok ince detaylarını ortaya çıkarabilen bir yapıları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, gerçek renk verimlerinden dolayı amaca uygun hizmet edebilmektedirler. Ayrıca kendi başlarına da dekoratif bir unsurdurlar.Normal bir ampuldeki filaman ani bir darbeyle ya da “yumuşak” bir düşüşle bile rahatlıkla kırılabilen çok kırılgan bir objedir. LED ise gerçekten kırılmaz yüksek dirençli görünür kalitedeki reçineyle kaplanmaktadır.


  LED günümüzde yeni fark edilen bir seçenek olmasına rağmen faydaları sadece cebinizdeki paradan tasarruf ederek size faydalı olmak değil, aynı zamanda çevreyi koruyarak dünyaya da fayda sağlamaktır. LED’ler ışık saçan diyotlar yani akımı iletirken ışığı yayan yarı iletken bir maddedir. LED lambalar farklı görüntülerde ışık verebildiğinden dünya çapında ve neredeyse tüm uygulamalarda kullanılabilir. Evlerde, ofislerde, bahçe aydınlatmasında hatta trafik işaretlerinde bile.. LED teknolojisi ile aydınlatmada yaklaşık yüzde 90 tasarruf sağlandığı, LED aydınlatma kullanılan 3 artı bir konutta her ay elektrik faturasından ortalama 20 lira tasarruf elde edilebilir. LED aydınlatma ürünlerinden bazıları ise şunlardır;


  led floresan , led tube , led ampül , led bar , led downlight , led panel , led sokak lambası , led kanopi altı , led projektör


  LED aydınlatma sistemleri tasarruflu, dayanıklı, çevre dostu, güvenli ve dekoratif oldukları için evlerde giderek daha çok kullanılıyor. Bazı mobilya firmalarının her tarzda eve uygun olabilecek LED aydınlatmalı mobilyalar var. Dekoratif olarak farklı renklerde aydınlatma sağlayabilmesi ve mobilya dahil, evin pek çok köşesinde uygulanabilmesi LED aydınlatmanın diğer avantajları. Aydınlatma, dekorasyonda çok önemli bir role sahip. Çok iyi dekore edilmiş bir mekan bile, aydınlatma yanlış ise kendini gösteremez. LED aydınlatma dekoratif ve genel amaçlı aydınlatmada tasarımcılara sonsuz seçenekler sunuyor. Evlerden kafelere, otellerden barlara kadar her yerde LED ışıklarıyla karşılaşıyoruz. Dekorasyona sağladığı yararlar dışında, uzun ömürlü ve çevre dostu olmaları gibi pek çok avantajları da var.

  Led Sokak Aydınlatmaları, uzun ömrü, yönlü ışık, homojen parlaklık verimiyle, aydınlatma için ideal çözümdür. Civa, ağır metaller ve metal halojenler gibi zararlı maddeler içermeyen çevre dostu bir teknolojiyle çalışır. Enerji verimliliği ve çevresel sürdürebilirlik için ideal bir yüksek performanslı aydınlatma çözümüdür. Bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltmış bir yapı içermektedir. Elektrik giderlerinde %50’den başlayan ciddi bir tasarruf oranı sağlamaktadır.

  Yarı iletken maddeler kullanılarak üretilen LED günümüzün en ileri aydınlatma aracıdır. Ömrü 100.000 saati bulan LED ile üretilen aydınlatma araçlarının ömrü ise kullanılan driver ve soğutucunun kalitesine göre uzun ömürlü ya da kısa ömürlü olmaktadır. Hatta tehlikeli bir hal almaktadır.

  Enerji tasarrufu yapmak istiyoruz ve işletme maliyetlerimizi düşürmek istiyoruz, Led Aydınlatmaya geçmeye karar verdik ama bir bakıyoruz ki LED Aydınlatma ürünleri geleneksel aydınlatma ürünlerinin homojenliğini vermiyor ve göz zevkimiz bozuluyor. Bunun bir kaç nedeni vardır ve en sık rastlanan nedenlerden biri Led’in CRI değeri ile kırmızı efekt yeşil efekt farkıdır. LED aydınlatma ürünü satın alırken kırmızı efekt mi yeşil efekt mi kullanılıyor, CRI değeri nedir? Bu sorulara aldığımız cevap bize satın aldığımız ürünün kalitesi hakkında bilgi verecektir

  LED de Güç Faktörü de paramızı sokağa atıp atmadığımız hakkında fikir verecektir. Güç faktörü düşük bir LED Aydınlatma ürününü satın almak verdiğimiz paranın güç faktörü kaybı oranında havayı ısıtarak bize aydınlık vermemesi anlamına gelmektedir. LED aydınlatma fiyatları ürününe göre değişmektedir.

   Forum Saati Çarş. Tem. 08, 2020 1:54 am