YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2272
  Paylaşım Gücü: : 6852
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Empty Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri

  Mesaj  nullsix Bir Salı Ara. 06, 2011 8:57 pm

  Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri

  www.akdemistanbul.com.tr

  Hizmet - Faaliyet Alanları

  A ) Yurt Dışı Eğitimi
  B ) Yabancı Dil Eğitimi
  C ) Yayıncılık Hizmetleri
  D ) Uzaktan Üniversite
  E ) Arapça Projeleri


  Yurt Dışı Eğitimi

  Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

  Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurt dışında lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilere ihtiyaçları, beklentileri ve hedeflerini göz önünde bulundurarak danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

  Yurt dışında Dil Kursları

  Yabancı dil eğitiminde yurt dışı tecrübesinin önemi tartışılmaz bir gerçektir. Öğrenilen dilin kültürünü, insanlarının hayata bakışını, kelimelere ve dile verdiği anlamı bizzat o dilin konuşulduğu coğrafyada görmek, dilin mantığını kavramak açısından oldukça önem arzetmektedir. Bu gerçeklerden hareketle Akdemistanbul yabancı dil eğitimi alan öğrencilere başta yaz aylarında olmak üzere senenin her döneminde farklı sürelerde yurt dışında Arapça dil kursları imkânı sunmaktadır.


  Yabancı Dil Eğitimi

  Arapça Dil Eğitimi

  Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Stories.makale.yabanci_dil_egitimi.akdem_yabanci_dil_logo_snsp_241

  Yabancı Dil Eğitimi alanında kaliteli bir hizmet sunma konusunda iddialı olan AKDEM, geniş mekânı ile Türkiye’nin sayılı dil merkezlerinden biri olarak yoluna devam etmektedir. Arapça dil eğitimi programları bakımından kursumuz öğrenci ve öğretmen sayısı itibariyle Türkiye’nin en büyük Arapça öğretim merkezidir.

  Arapça eğitim programları Suriye, Mısır, Ürdün, Irak, Yemen, Sudan, Tunus, Fas, Suudi Arabistan, Filistin ve Kuveyt’te eğitim almış akademisyenler tarafından sürdürülmektedir. Arapça eğitimi konusunda Türkiye’nin en iyisi olduğu iddiasını ortaya koyan AKDEM, kursiyerlerine MEB onaylı sertifika vermektedir.

  İngilizce Dil Eğitimi

  Kursumuz bünyesinde İngilizce derslerinin eğitimi, Amerika, İngiltere ve Avustralya’dan gelen, uluslararası deneyime sahip,akademik kariyerleri olan hocalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Hafta içi ve hafta sonu özel gruplar için isteğe bağlı ve çok uygun fiyat seçenekleri ile özel dil eğitim sınıfları oluşturulabilmektedir.


  Yayıncılık Hizmetleri

  Akdemistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Akdemlogo

  Akdemistanbul bünyesinde 2010 yılında kurulan Akdem Yayınları başta Arapça yayınları olmak üzere İlahiyat sahasında yeni yayınlarla çalışmalarına başlamıştır. Arapça alanındaki yayınlarımızdan bazıları:

  • Arapça Görsel Eğitim Afişleriakdemyayinlari
  • Görsel Arapça
  • Benimle Arapça Konuş (Cd-Kitap)
  • Tekellem (Pratik Arapça Eğitim Seti)
  • Arapça Basın Yayın Metinleri
  • Arapça Kelime Kartları
  • Arapça Atasözü Kartelası


  Uzaktan Üniversite

  Akdemistanbul’un sunduğu hizmetle 4 yılda uzaktan eğitim aracılığı ile lisans programlarını bitirin, diplomanıza kavuşun

  Islamic University of Europe

  Islamic University of Europe, İslamî İlimleri Araştırma ve İhtisas Vakfı tarafından 03 Ağustos 2001 tarihinde Hollanda, Türkiye, Fas, Irak ve Suriyeli bir grup akademisyen tarafından Hollanda’nın Rotterdam-Schiedam şehrinde kurulmuştur.

  IUE bünyesinde uzaktan eğitim programları hâlihazırda Arapça ve Türkçe olarak devam etmektedir. Uzaktan eğitim programları kapsamında şu programlara kayıt yapılabilmektedir:

  • İslami İlimler Yüksekokulu
  • İslami İlimler Fakültesi
  • Diller ve Medeniyetler Fakültesi Arap Dili Bölümü
  - Basın Yayın Arapçası Bölümü
  - Arapça Mütercimlik
  - Tercümanlık Bölümü
  • İnsani Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü
  • İslam Araştırmaları Merkezi Lisans Üstü Programları
  • Sosyal ve İnsani Bilimler Araştırma Merkezi Lisans Üstü Programları

  European Polytechnical University

  Bulgaristan’ın genç üniversitesi European Polytechnical University’nin Uzaktan Eğitim Programları kayıt işlemleri Akdemistanbul aracılığı ile sizlerin hizmetinizde idir.

  Ouzai University

  Merkezi Lübnan’ın Beyrut kentinde bulunan Ouzai Üniversitesi Suriye, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Avusturya’dan sonra Uzaktan Eğitim Programları ile Akdemistanbul aracılığı ile sizlerin hizmetinizde


  Arapça Projeleri

  Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları

  2009-2010 eğitim-öğretim döneminde İstanbul’daki 25 İmam Hatip Lisesinde Akdemistanbul’un koordinasyonunda gerçekleşen yarışmalar İmam Hatip Liselerindeki Arapça heyecanını arttırmış, 2010-2011 yılında bu heyecan bütün Türkiye’yi sarmıştır.

  Yarışmalar 2010-2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tertip edilmiş, yarışmanın icra kurulu Akdemistanbul’un eğitim kadrosu tarafından yürütülmüştür. 409 İmam Hatip Lisesi’nde 10.000’i aşkın öğrencimiz 1500 öğretmenimizin rehberliğinde bu yarışmalara iştirak etmişlerdir.

  Arapça şiir okuma, Arapça hitabet, Arapça musiki, Arapça tiyatro ve Arapça bilgi dallarında düzenlenen yarışmaların ikincisinin ödül töreni 28 Mayıs 2011’da Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda 4000 kişilik bir katılımla gerçekleşmiştir. Ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Akdemistanbul Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, birçok üniversitenin rektörü ve üst düzey bürokrat katılmıştır.


  İletişim

  Adres : Akşemsettin Mh. Akdeniz Cd. No:99-101 Fatih/İstanbul

  Telefon : 0212 521 41 16

  Fax : 0212 521 41 36

  e-posta : info @ akdemistanbul.com.tr

  Web : akdemistanbul.com.tr

   Forum Saati Cuma Tem. 10, 2020 5:59 pm