YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Von Alp

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2330
  Paylaşım Gücü: : 7026
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Von Alp       Empty Von Alp

  Mesaj  nullsix Bir Çarş. Tem. 09, 2014 11:09 pm

  Von Alp


  Von Alp Köpek ve insan dostluğu hakkında birçok hikâye ve gerçek hayat öyküleri bulabilirsiniz. Aslında bunların arasında efsane olmuş ve daha birçok bu kadarda olmaz denilecek hikâyelerin olduğunu bizler zaten biliyorduk ama bunu bizlere Von Alp bir kez daha hatırlatmış oldu. Aslında birçok kişi insanın insana olan dostluğunun sorgulanabileceğini ama köpeklerin insanlar ile olan dostluğunun asla sorgulanmayacağını dile getiriyor. Her ne kadar ömürleri birçok farklı hayvana göre daha kısa sürse de bu yaşadıkları süre içinde kişileri o kadar çok etkiliyor ve kendilerine bağlıyorlar ki, arkalarında yala tutuluyor ve hatta sanki ev boynu bükük gibi kalıyor.

  Von Alp       Anne-baba-kedi-kopek-pet

  Evcil Hayvanlar aslında hayvanlara karşı birçok eziyetlerinin de bulunduğunu ama bunların maalesef insanlıktan yoksun kişiler olduğunu belirtiyor. Elbette ki sizlere hiçbir zararı olmayan bu hayvanların eziyet görmesi asla ve asla kabul dilemez bir durum. Keza dünya da sadece köpeklere karşı değil daha birçok hayvana karşı, kabul edilemez eziyetler ve işkenceler hala olmaktadır. Oysa hayvan besleten bir kişi ya da hayvanlar ile bir süre geçirmiş olan birçok kişi onların güzelliklerini ve dostluklarını bire bir yaşar ve ne kadar değerli canlılar olduklarını görürler.

  Von Alp       Bebekler-cocuklar-vonalp-seviyor

  Köpekler birazda sahibi yansıtır diyorlar. Petshoplarda da bunun böyle odluğunu düşünenlerden. Özellikle bir kişiyi sahiplenen ve onu sahibi gibi gören köpek bir süre sonra onun birçok hareketini kapıyor ve onunla televizyon izliyor ya da o uyuduğunda kendisi de yatağına gidip güzel bir uyku çekiyor.

  Von Alp       Kopekler-evcillestirme-cocuklar

  Köpekler her zaman için insanları özellikle de sahiplerini koşulsuz severler. Onlar için sahibine gelecek her türlü kötülük kendilerine gelmiş gibi hissedilir ve tehlike anında canlarını öne atarak onu korumaya yönelirler. Bunu sizler için kaç insan yapabilir bir düşünsenize. Birçok atasözlerinde bile can tatlıdır gibi daha birçok deyim zaten bizlerin bilinç altına yerleşmiş durumda.

  Elbette köpeklerin dili olmayabilir ve sizler ile konuşamıyor olabilir ama bu onların sizinle olan iletişimini asla engellemez. Geçmiş olduğumuz yılarda ki yarışma programında bile köpeklerin sahiplerini dinleyerek neler yapabileceğine ve onları nasıl onurlandırdığına tanık olduk. Von Alp’e göre daha bunun gibi birçok köpek bulunmakta ve hepsi farklı marifetleri ile insanları etkilemektedirler.

  Köpeklerin sahibinden tek istedikleri şey onları bir başkasına ya da yalnız bırakmamalıdırlar. Uzun bir süre onu kendinizden ayırdığınız zaman geldiğinizde mutsuz olduğunu görürü ve hatta sizi gördüğünde ne kadar ağladığına tanık olabilirsiniz. İşte bu durum petshop hayvanları içinde geçerli olmakta ve tüm hayvanları aldığınızda onları uzun süre yanınızdan ayırmamanız gerektiğini anlamalısınız. Unutmayın ki onlar sizlerin en zor anlarınızda dostunuz, en keyifli anlarda oyun arkadaşınız ve en çaresiz olduğunuz anlarda ise bir çıkış yolunuz olacaktır.

  Köpek sevgisi besleyen ve hayatı boyunca en az bir kez ona sahiplik yapmış biri için vicdansız ya da katı biri gibi kelimeleri kullanmamız söz konsu değildir. Köpek beslemek hem bir o kadar zor hem de bir o kadar keyifli bir uğraştır. Von Alp firmasına göre köpek beslemek insanları hem olgunlaştırıyor hem de çocuklaştırıyor. Bu her iki güzel duygu da sizlerde var olacak şekilde hayvanları ve doğayı sevmeye başlıyor ve sonrasında da onlara karşı yardımcı olmak için elinizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorsunuz. Bugün Von Alp de sahiplenmeyi bekleyen daha nice güzel dostlarınız var. Onlar için sizlerde bir yuva açın ve size katacakları güzellikleri bizzat yaşayarak şahit olun.

  Von Alp       Kopeklerin-evde-beslenme-buyumesi-cocuklar-vonalp

   Forum Saati Salı Eyl. 29, 2020 7:09 pm