YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2272
  Paylaşım Gücü: : 6852
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi Empty Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi

  Mesaj  nullsix Bir Cuma Ara. 05, 2014 10:44 pm

  Web Site İsmi : Kibrismagusatupbebek.com

  Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi Kibris_magusa_tup_bebek_merkezi

  Merkezin adı - Site Konusu - Site Başlığı : Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi

  E-mail adresi : info @ kibrismagusatupbebek.com ( @ işaretini bitiştiriniz )

  Sabit Telefon : +90 0392 366 54 46

  Cep Telefonu : 0533 829 98 29

  Merkez Kuruluş Yılı : 1995

  Web Sitenin Kayıt Edildiği Ay ve Yıl : Nisan 2008

  Site ile alakalı Açıklama ve tanıtım mesajı :

  Cinsiyet tayini ve donasyon denilince ilk akla gelen ülkelerden biri olan Kıbrıs, Türk vatandaşlarının kimlikleriyle rahatlıkla girip çıkabilecekleri bir ülkedir. Özellikle yumurta donasyonu ve cinsiyet tayini başta olmak üzere, taşıyıcı annelik ve klasik tüp bebek tedavi yöntemi için de hem Türkiye hem de Avrupa ve Orta Doğu için merkezi bir konumdadır.

  Yumurta donasyonu, yumurta rezervi az ya da yumurta kalitesi kötü olan çiftlerin tercih ettikleri bir yöntemdir. Bunun yanı sıra tekrarlayan düşük gibi durumlarda da tercih edilen bir yöntemdir. Sperm donasyonu da aynı şekilde sperm kalitesi az ya da kötü olan ya da hiç olmayan çiftlerin tercih ettikleri bir yöntemdir. Tüp bebek merkezimiz sağlıklı spermleri, Dünyanın en büyük sperm bankalarından biri olan CYROS (Danimarka) sperm bankasından temin etmektedir. Embriyo donasyonu da hem yumurta donasyonu hem de sperm donasyonuna ihtiyacı olan çiftler için tercih edilen bir yöntemdir. Kıbrıs tüp bebek denilince akla ilk etapta donasyon gelse de 2 diğer önemli konu daha vardır. bunlardan biri cinsiyet tayini.

  Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi Kibris-magusa-tup-bebek-merkezi-tanitim-01

  Cinsiyet tayini kız ya da erkek bebek seçimi yapmak isteyen çiftlerin bu ihtiyacına %100 sonuç vererek, çiftlerin istedikleri cinsiyette bebekleri olmasını sağlar. Dünyada bilinen tüm yöntemler arasından bilimsel olan ve %100 sonuç veren bu yöntemde cinsiyet; embriyodan alınan örnekte inceleme yapılarak belirlenmektedir. Yani çiftler tüp bebek işlemini yaptıktan sonra embriyo anne adayına verilmeden önce, embriyolardan örnekler alınır. Bu işleme preimplantasyon genetik tanı işlemi denir. Alınan örnek FISH yöntemi ile X ve Y kromozomlarının boyanması ve flouresant ışık altında incelenmesiyle devam eder. Aşağıdaki resimlerde XY (Yeşil - Kırmızı), XX (Kırmızı - Kırmızı) hücreleri göreceksiniz. Burada yeşil renk ile Y, kırmızı renk ile de X kromozomu belirlenmiştir. Çiftlerin tercihine göre erkek bebek isteyenlere XY kromozoma sahip, kız bebek isteyenlere ise XX kromozoma sahip embriyolar transfer edilir. İşte bu yönteme cinsiyet tayini (Cinsiyet belirleme) denir ve sadece tüp bebek yöntemi ile %100 belirlenmesi garantidir.

  Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi Kibris-t%C3%BCp-bebek-cinsiyet-tayini

  Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin bir diğer özelliği ise taşıyıcı anne hizmeti vermeleridir. Dünyanın dört bir yanından taşıyıcı anne hizmeti almak isteyen çiftler Kıbrıs'a gelerek bebek özlemlerini gidermektedirler. Kıbrıs Magusa Tüp Bebek Merkezi'nin kalite ve fiyatlarını öğrenmeden seçim yapmayın.

   Forum Saati Paz Tem. 12, 2020 9:05 pm