BİLGİ FORMU


  Bahçe satranç takımları - Satrancokulu.com

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2128
  Paylaşım Gücü: : 6416
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Bahçe satranç takımları - Satrancokulu.com Empty Bahçe satranç takımları - Satrancokulu.com

  Mesaj  nullsix Bir Cuma Mart 06, 2015 9:41 pm

  Bahçe satranç takımları - Satrancokulu.com

  Doksanlı yıllarda satranç kaynakları o kadar azdı ki. Inkilap Yayınevinin çıkarttığı "Satrancın Esasları" en bilindik ve nadide kaynaklardandı. Sonradan eski TSF Başkanı Kahraman Olgaç "Satranç Öğreniyorum" serisi kitap sayısını artırdı. Oldukça basit kitaplardı ama yine o yıllarda ciddi satranç oyuncularının sayısı da oldukça azdı. 2000'li yıllara gelindiğinde Ali Nihat Yazcı'nın TSF Başkanı olmasıyla beraber satrançta büyük atılım yaşandı. Satranç MEB tarafından seçmeli ders olarak kabul edildi ve İş Bankası ana sponsor oldu. Okulların açılmasına yakın prime time'da İş Bankası'nın satranç reklamları dönmeye başlayınca artık satranç kitleselleşen bir spor olmuştu.

  14 yıldır yayında olan ve satranseverlerin en beğendiği Satran Okulu sitesi Satranç Marketi ile hizmetine devam ediyor. Artık kırtasiyelerde satılan standart olmayan satranç takımı almak zorunda değilsiniz. Yirmiye yakın ve Staunton Model takımlar çeşitli boylarda satışta. Okul, Turnuva ve Profesyonel olarak sınıflandırılabilecek takımlar aynı zamanda şah yüksekliklerine, renge ve mat-parlak durumuna göre de ayrılıyor. Ayrıca sitede yine değişik boyutlarda şimşirden üretilen el yapımı ahşap satranç takımları da bulunmakta.

  Bahçe satranç takımları da sitede mevcut. Şah yüksekliği 55 cm ve 85 cm alternatifleri var. Kırılmaz ve ağırlıklı takımlar okulların tercihi. Diğer ürünlerden farklı olarak bu takımların piyonlarında taşımayı kolaylaştıran kulplar bulunmakta.

  Satranç kitapları da eğitimin vazgeçilmezidir. Satranç Marketi'nde 110 değişik satranç kitabı bulunmakta. Kitaplar anaokulu seviyesinden en üst düzey oyunculara kadar hitap etmekte. Yine değişik yayınevlerinin en seçkin kitaplarına en uygun fiyatlarda ulaşabileceksiniz. Stoklu çalışıldığı için ürünler aynı gün kargolanmaktadır.

  Sitede okulda eğitimin vazgeçilmezi olan eğitim panoları da mevcut. Sarılabilir, askılı ve ayaklı pano olmak üzere üç temel ürün bulunmakta. Üç değişik sarılabilir, iki değişik askılı ve üç değişik ayaklı pano ile en geniş çeşidi yine Satranç Okulu Marketi sunmakta. Mıknatıslı tahtalarda kullanılan taşlar ise kırılmayan eva taşlar. Ürüne göre magnet veya parçalı mıknatıs kullanılmakta.

   Forum Saati Cuma Ekim 18, 2019 12:27 am