YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2274
  Paylaşım Gücü: : 6858
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Empty Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mesaj  nullsix Bir C.tesi Mart 28, 2015 5:51 pm

  Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Artık büyük çoğunluğumuz kontakt lens kullanmakta. Kimi gözlük yerine bu lensleri tercih etmekte, kimimiz ise daha çok modaya yönelik bu lensleri kullanmakta. Kullanım sebebimiz her ne olursa olsun kontakt lens alırken dikkatli olmamız gerekir. Çok hassas bir bölgede kullanıldığı için mutlaka Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler bilinmelidir.

  Pek çok marka kontakt lens üretmeye başladı. Fakat kimi markaların ürünleri o kadar kaliteli olmuyor. Bir taraftan oldukça kullanışlı ürünler üreten markalar da var. Birbirinden bu kadar farklı marka arasında seçim yaparken sizin dikkat etmeniz gereken durum lenslerin ne kadar su oranı içerdiğidir. Çünkü lensteki su oranı ne kadar fazla ise lens o kadar yumuşak olur. Lensin yumuşak olması ise gözde batma yapmasını engeller. Özellikle piyasada bulacağınız su bileşeni neredeyse yüzde elli beşe kadar çıkan ürünleri tercih etmeniz gözlerinizi oldukça rahatlatacaktır. Bu lensler biraz pahalı olsa da eğer bütçeniz el veriyorsa bunlardan kullanmaya dikkat edin. Çünkü daha önce belirttiğimiz gibi oldukça hassas bir bölge için kullanıyorsunuz. Lens seçiminde doktorlarınızdan da tavsiye alabilirsiniz.

  Lensler birbirinden farklı pek çok fiyat seçeneğine göre satılmaktadır. Kimi optikçiler çok ucuza aldıkları lensleri neredeyse on katı bir ücrete satabiliyor. Bu sebeple uygun olan yerlerde pazarlık yaparak kontak lens almayı deneyiniz.

  Lensinizi alırken kalitesine dikkat ettiğiniz kadar, solüsyonunu alırken de dikkat etmelisiniz. Lensinizin hijyenini sağlayacak olan bu ürünü de, olabildiğince kaliteli markalar arasından seçmeye özen gösterin. Solüsyon dışında, Serum Fizyolojik (SF – %0.9 NaCI Çözeltisi) de kullanabilirsiniz. Bu da, çok iyi bir solüsyon yerine kullanılabilecek bir ürün. Bu serumu eczanelerden satın alabilirsiniz. Üstelik iyi bir solüsyondan çok daha uygun bir fiyata alabilirsiniz.

  Lens kullanırken kişisel olarak dikkat etmeniz gereken konu ise, ne olursa olsun, kesinlikle lenslerle uyumamanız gerektiğidir. Piyasada haftalık veya aylık olarak çıkarmadan kullanabileceğiniz kontak lensler satılmakta. Bu pazarla yoluyla satılan lensleri bile mutlaka ama mutlaka çıkararak uyumamanız gerekir. Lensleri düzenli olarak, lens kabına koyup, hijyeni sağlamalısınız.

  acuvue Acuvue.com.tr

   Forum Saati Salı Tem. 14, 2020 5:26 am