YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  İç kanama nedir ve belirtileri nelerdir?

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2272
  Paylaşım Gücü: : 6852
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  İç kanama nedir ve belirtileri nelerdir? Empty İç kanama nedir ve belirtileri nelerdir?

  Mesaj  nullsix Bir Salı Haz. 02, 2015 6:12 pm

  İç kanama nedir ve belirtileri nelerdir?

  İç kanama, vücudun dışında olmayan, organ ve dokularda meydana gelen bir kanama çeşidine verilen addır. Buyutec.net İç kanama sonucu çok ciddi ve hayati durumlar meydana gelebilir. Buna göre belirtileri yaşandığı takdirde mutlaka hastaneye gidilmelidir.

  iç kanama belirtileri hakkında da bilgi vermek istiyorum. İç kanama yaşayan insanlarda baş dönmesi ve şiddetli bulantı, işlev bozuklukları ve görme ile duymada sorunlar, bayılma ve çevreyi algılayamama gibi belirtiler meydana gelir. Bu tür durumlarda acilen doktora gidilmesi gerekir. İç kanama sonucunda tümör, tansiyon gibi sorunlar meydana gelebilir. İç kanama karında, kas ve eklemlerde, ülserde kendisini gösterebilir. Travma içeren kazalar, trafik kazaları, aşırı sert çarpma ve darbe alma gibi durumlarda iç kanama kendisini gösterebilir.

  İç kanama dışarıdan anlaşılamadığı için geç kalınabilir. Bu nedenle belirtilerine çok dikkat edilmelidir. Beyin kanaması gibi ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. İç kanama en çok trafik kazaları ve yaralanmalarda görülür. Hastanede uzun süreli tetkikler ve muayeneler yapılarak hastanın hayatı kurtarılır.

  Basurun ne olduğunu bilmek istiyorsanız, basur belirtileri hakkında fikir sahibi olmayı arzu ediyorsanız, yine buyutec.net sitesini tercih edebilirsiniz. Site ziyaretçileri, buyutec.net adresinde yenilenemez enerji kaynakları nelerdir ve benzeri yararlı makaleler de bulabilecektir.


   Forum Saati Cuma Tem. 10, 2020 4:10 pm