YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU

Sakarya SAÜSEM İşaret Dili Kursu

lori1
    Emektar Üye
    Emektar Üye

Paylaşım Gücü: : 965
    Rep Gücü: : 0

Sakarya SAÜSEM İşaret Dili Kursu Empty Sakarya SAÜSEM İşaret Dili Kursu

Mesaj  lori1 Paz Haz. 21, 2015 9:15 pm

Sakarya SAÜSEM İşaret Dili Kursu

Çağımızın ihtiyaçlarını karşılaması ve kalifiye bireyler yetiştirmede önemli yer edinmeye başladı SAÜSEM. Hem hayatı kolaylaştıran hem de iş gücüne katkı sağlayacak türden kurslar veriliyor. Son verdikleri kurs da “İşaret Dili Sertifika Programı”
    İşaret dili eğitimi; kültürümüze de uygun el hareketleri ile işitme engelliler ile iletişime geçebilmek ve yine işitme engellilerin birbiri arasında iletişim kurabilmesi için gerekli eğitimdir. Bu eğitim daha önce bu eğitimi almış ve eğiticilik vasfı olan kişilerce verilebilmektedir.
    SAÜSEM’de verilen eğitimlerin tümü de uzman eğitimciler tarafından verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için; sausem.sakarya.edu.tr/3/29/Isaret-Dili-Sertifika-Programi
    EĞİTİME SON BAŞVURU TARİHİ : 30 Haziran 2015
    EĞİTİM BAŞLANGIÇ-BİTİŞ TARİHİ : 01 Temmuz 2015-31 Temmuz 2015
    SINAV TARİHİ: Kişiler sınava internet üzerinden 25 Temmuz 2015 - 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında diledikleri bir saatte girebilirler.
    ÖNEMLİ UYARI : Eğitimler aylık periyodlar halinde yapılmaktadır. Her eğitim ayın 1'inde başlar ve ayın son gününde biter. Adayların dikkatine!

EĞİTİM KAZANIMLARI :
    * Türk İşaret Dili’nin temel bilgilerini doğru öğrenecek,
    * İşaret diliyle kendini ifade etme, toplumla iletişim kurabilme olanaklarına kavuşacak,
    * Toplumsal iletişime katkıda bulunabileceklerdir.

BAŞVURU HAKKINDA :
    - Eğitim ve kayıt ücreti 350 TL'dir. (Sertifika gönderimi ücretsiz olarak yapılacaktır.)
    - Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.
    - Dersler sistem üzerinden izlenip, sınav internet üzerinden olacağı için Türkiye'nin her yerinden katılabilir.

Gelelim eğitim içeriğine;
    1) Harfler
    2) Selamlaşma tanışma
    3) Sık kullanılan ifadeler
    4) Duygular
    5) Renkler
    6) Akraba aile
    7) Sayılar
    Cool Zaman
    9) Hava durumu
    10) Adres
    11) Soru kalıpları