YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Telifli Kurumsal Müzik Yayını

  avatar
  lori1
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 321
  Paylaşım Gücü: : 965
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/15

  Telifli Kurumsal Müzik Yayını Empty Telifli Kurumsal Müzik Yayını

  Mesaj  lori1 Bir Cuma Haz. 26, 2015 9:53 pm

  Telifli Kurumsal Müzik Yayını Logo

  Telifli Kurumsal Müzik Yayını

  Günümüzde topluma açık alanlar müzik hizmetinin insanların istenilen güdüye yönlendirilmesinde kullanılan bulunmaz sahalardır. Örneğin alışveriş merkezleri, insanların bulundukları mekânlarda daha fazla zaman geçirip daha fazla ürüne yönelmesini isterken, fast-food zincirleri insanları ilgili yere çekmek fakat daha az vakit geçirerek farklı müşterilere yerlerini bıraktırmak isteyebilirler.

  Birçok kurum ya da işletme bu durumu kendi lehlerine çevirmek konusunda farkındalık kazanmış durumda ve topluma açık her noktada amaca uygun müzikler sunmaktalar. Sunulan bu müzikler kimi zaman o günün popüler parçaları, kimi zaman günün anlam ve önemine göre seçilmiş parçalar, kimi zaman ise geçmişten günümüze değerini koruyan klasikler olabiliyor.

  Fakat bu durumla beraber şüphe yok ki toplumlar ne kadar büyürse büyüsün bireysel ifade her zaman önemini korumaktadır. İşte bu noktada topluluklara sunulan bu müzik parçalarının sanatçıları ya da yapımcılarının, bu emeklerini her ülkede farklı kuruluşlarla koruma altına alması ihtiyacı doğmuş olup, yasalarca da telif hakkı adı altında ağır yaptırımlarla korunmaktadır.

  Ülkemizde MÜYAP, MESAM, MSG, MUYORBİR gibi birlikler müzik eserlerinin yayın lisansı için başvurulabilecek kuruluşlardır. Telif hakları genel müdürlüğünce de “Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleme, temsil etme, çoğaltma, değiştirme, dağıtma, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletme ve yayımlama” noktasında ceza davası açılabileceği konusu özellikle vurgulanmaktadır.

  Bu durumda her ne niyetle olursa olsun her türlü AVM, Cafe, Hastane vb. umuma açık alanda yapılan yayım lisansı edinilmemiş müzik yayınları, cezai işleme tabi olup yayımlayan kurum ve kuruluşlara ağır yaptırımlara ve çok yüklü telif hakkı bedellerinin ödenmesine yol açmaktadır. Ne yazık ki günümüzde bu durumun ihlali bilinçsizce yapılmakta ve ciddi boyutta maddi manevi tazminatlarla sonuçlanmaktadır.

  Ortalama bir eserin geçişlerle beraber 5 dk. Sürdüğünü varsayarsak saatte 12, gün boyunca ise ortalama 150 parça topluma açık noktalarda yayımlanmaktadır. Bu durumda yayımlanacak bu her parça için bağlı bulunduğu birliklere ayrı ayrı lisans bedelleri ödenecek ve yıllık on binlerce lira ödeme yapılması gerekecektir. Bu durum sanatçı ve yapımcılara haklarının karşılığını vermesine karşın, kurum ve kuruluşlara hem maddi yük hem de iş yükü anlamında ciddi bir külfet olmaktadır.

  Telif haklarının ihlali hırsızlıktır, fakat bahsettiğimiz bu yük de şirketlerin bünyelerinde barındırmak istemedikleri bir durumdur. İşte tam bu noktada firmamız topluma açık yayın yapma gereği duyan kurum ve kuruluşlar için tüm bu süreci profesyonel bir ekiple yönetmekte hatta beklentilerinizin üstünde hizmetlerle iş sürecinizi kolaylaştırmaktadır.

  Yapacağınız her türlü şirket içi, şubeler arası ya da topluma açık diğer noktalardaki yayımlarınız için size sunacağımız özel paket seçenekleriyle, bu yükümlülüğü profesyonel ellere bırakmanın yanı sıra, kurum kültürünüze ve kuruluş amacınıza uygun yayın ve anons hizmetlerini edinebilir, hem ciddi lisans bedelleri ödemekten, hem cezai işleme maruz kalmaktan hem de ilgili iş yükünden bertaraf olabilirsiniz. Sunacağımız tüm yayınların lisans hakkı rtp medyaya ait olacağından bahsi geçen birliklere karşı herhangi bir sorumluluğunuz kalmayacaktır.

  Offline radyo yönetimi olarak adlandırabileceğimiz bu hizmet ile tüm şubelerinizde aynı anda aynı yayının dönmesine ya da her şubede şubeye özel farklı yayınların yapılmasına olanak sağlamış oluyoruz. Böylece sizi seçen her türlü kitleye sizin istediğiniz dinletiyi sunabilir, dilediğiniz algı güdülenmelerini sağlayabilirsiniz. Tüm yayın içeriği Genel Yayın Yönetmeni Tuğşah BİLGE ve ekibi tarafından belirlenerek yönetileceğinden, doğru anda doğru kişilere ulaşmak tesadüflere bırakılmamış olacaktır.

  Toplumsal olarak acı bir günde tüm şubelerinizde aynı anda yayını durdurabilir ya da aynı anonslarla kitlelerinize ulaşabilirsiniz. Hizmetimiz doğrultusunda kurumunuzun her metrekaresinde siz söz sahibi olabilir ve her an takipte kalarak kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

  Sonuç itibariyle, maddi manevi yüksek bedeller ödememek için, telif hakkı ihlaliyle hırsızlık yapmamak için ve hizmette bulunduğunuz her anı isteğiniz doğrultusunda yönlendirmek için rtp medya olarak kuruluşunuzun toplumların kulağındaki sesi olmayı hedefliyor ve bu doğrultuda özveriyle sizler için çalışıyoruz.

  Site:
  rtpmedya.com

   Forum Saati Ptsi Tem. 06, 2020 3:34 am