YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  La Cimbali Kahve Makinesi

  avatar
  lori1
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 321
  Paylaşım Gücü: : 965
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/15

  La Cimbali Kahve Makinesi Empty La Cimbali Kahve Makinesi

  Mesaj  lori1 Bir C.tesi Ekim 24, 2015 3:35 am

  La Cimbali Kahve Makinesi Kahvemakinasi-banner2

  La Cimbali Kahve Makinesi

  Espresso ve filtre kahvenin ortak özelliği olarak ikisi de kahve çekirdeğiyle yapılır. Espresso konsantre kahvedir. Basınç uygulanarak iyi çekilmiş kahvenin içindeki aroma açığa çıkarılır. İyi bir espresso makinesinin basıncı yüksek olmalıdır. Bu makineler bu yüzden diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

  Espresso, suyun ince öğütülmüş kahveden, kahve özünü alarak geçmesi ile edildiğinden dolayı, espressonun fincana 20-30 saniye içerisinde akmış olması düzgün hazırlanması açısından önemli bir kriterdir. Hazırlanan espressonun zengin tadı bulunan ve üst kısmında altın rengi krema köpüğü bulunması beklenmektedir. Lezzetli ve bol kremalı bir espresso için taze kavrulmuş kahve kullanmaya özen gösterilmelidir.

  Filtre kahve ya da demleme kahve Makineleri , sıcak suyu, çekilmiş kahveye temas ederek aromasını, tadını ve rengini suyun içine hapsolmasını sağlar. Su temiz bir şekilde karafa düşerek elde edilir. Filtre kahve makinelerinde, kahve hazırlanırken espressoya göre daha kalın öğütülmüş kahve kullanılır.

  Espresso ve espresso bazlı kahveler günümüzde en yaygın tüketilen kahve içeceklerindendir. Espresso elde etmek için günümüzde yaygın olarak “yarı otomatik espresso makineleri” ve “tam otomatik espresso makineleri” ve “süper otomatik espresso makineleri” tercih edilmektedir.

  Espresso Makinelerinin, süper otomatik espresso makinelerinde bulunan çekirdek kahve öğüten modelleri de hem hız konusunda hem de lezzet konusunda size çok güzel sonuçlar sunmaktadır. Çekirdeklerin kahve yapımından hemen önce çekilmesi, aromasını kahveye daha iyi geçirmesini sağlar ve daha yoğun bir kıvam vaad eder. Kokusundaki tazeliği, adeta fincana taşır. Espresso makinelerinin birçoğunun sıcak süt köpüğü yapmanıza ve suyu/sütü ısıtmanıza olanak veren bir basınç musluğu vardır. Bu sayede, hazırlanan espresso kahve doğrudan içilebileceği gibi su, süt, sprey krema, çikolata ve çeşitli aromalar kullanılarak ve köpük hazırlayarak cappuccino, americano, mocha vb. kolayca hazırlayabilir ve seri bir şekilde ürün çıkartabilirsiniz.

  Kahve Makinesi makinesi araştırırken dikkat etmeniz gereken kriterler :

  Kahve Makinası Alırken ;

  - Kahve miktarı

  – Öğütme kalınlığı

  – Suyun derecesi ve Suyun önemi

  – Kahve kalitesi

  – Bekleme süresi ve ısısına dikkat edilmelidir.

  s2000.com.tr

   Forum Saati C.tesi Ara. 05, 2020 4:36 pm