YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Tellwe ve Kahve Falı

  avatar
  lori1
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 321
  Paylaşım Gücü: : 965
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/15

  Tellwe ve Kahve Falı Empty Tellwe ve Kahve Falı

  Mesaj  lori1 Bir C.tesi Kas. 07, 2015 11:42 am

  Tellwe ve Kahve Falı NWJX3Y

  Tellwe ve Kahve Falı

  İnsanlığın varlığından beri itibaren insanlar geleceklerini merak ederek ve sorgulayarak yaşamışlardır. Bu amaç doğrultusunda kimilerine göre batıl kimilerine göre ise normal olan şeylere başvurmuşlardır. Bunlar bazen burçlar, kahve falları, tarot, iskambil falı, rüya yorumları olmuştur. Günümüze kadar ulaşmış pek çok eski destanda da insanların, gelecekle ilgili tahminlerde bulunmak için yıldızlara bakarak yorumlar yapan müneccimlere danıştığı görülmektedir. Müneccimler yıldızların belirli zamanlardaki konumlarına göre insanlar üzerindeki tesirlerini anlamaya çalışırlar. Yıldızname ile yalnızca gelecekteki iyi, kötü olaylar, hastalıklar belirlenmez aynı zamanda hastalıkların tedavi şekilleri ilgili çözümler de sunulur.

  Günümüzde daha çok kadın uğraşısı olarak görülen kadınların toplandığında vazgeçilmezi olan ve en çok rağbet gören gelecek yorumlara şekli ise kahve fallarıdır. Kahve falına bakmanın uyulması gereken kuralları vardır. Kahve içildikten sonra, tabak fincanın üzerine kapatılır. Dilek tutulur ve fincan bir defada tabakla beraber ters çevrilir. Çevirmeden önce fincanı hafifçe sallamak gerekir. Bir fincanda sadece bir dilek tutulur. Fincanın dibi ve tabak soğumadan kesinlikle açılmaz. Fincan soğuduktan sonra önce fala sonra da fincan tabağındaki fala bakılır. Fal bakıldıktan sonra fincan ayrı yere bırakılır. Eğer fincan kapatılırsa fal bozulmuş olur. Fincan ve fincan tabağı içindeki şekil ve semboller fincanın tam ortasından geçen bir hayali kutup ve ekvator çizgisi esas alınarak yorumlanır.

  Tabi insan her zaman kahve falına baktıracak birilerini de bulamıyor etrafında. Bu sebeple, internet çağının gelişimiyle ortaya çıkan sanal fallara başvuruyor. Tellwe ise burada imdadına yetişiyor fal baktırmak isteyenlerin. Tellwe'nin iş modelinin temelinde eğlence vardır, bu nedenle en alt seviyede ücretlendirmeler yapar “insanın içine yaptığı iletişime” destek sağlıyor. Bu tür girişimlerinde ayakta kalması için cüzzi ödemelere ihtiyaçları bulunmaktadır.

  Merak edenlere Smile www.Tellwe.com

  tellwe.com

   Forum Saati C.tesi Ara. 05, 2020 4:34 pm