YUSUF Forumuna Hoş Geldini

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİLGİ FORMU


  Vajinismus Tedavisi

  avatar
  nullsix
  Emektar Üye
  Emektar Üye

  Mesaj Sayısı : 2272
  Paylaşım Gücü: : 6852
  Rep Gücü: : 0
  Kayıt tarihi : 16/10/11

  Vajinismus Tedavisi Empty Vajinismus Tedavisi

  Mesaj  nullsix Bir Salı Nis. 08, 2014 8:13 pm

  Vajinismus Tedavisi

  Site: Vajinismusmerkezi.com

  Vajinismus tedavisi günümüzde modern ve etkili yöntemler sayesinde artık kesin olarak mümkün olan bir hastalıktır.

  vajinismus sorunu ile karşı karşıya kalan hastaların öncelikle bu tür bir hastalığın varlığını kabullenmeleri, bunun tedavisi olan bir hastalık olduğunu ve çift olarak üstesinden gelebileceklerini bilmeleri gerekir.

  Vajinismus Tedavisi İçin Arayış

  Vajinismus Tedavisi A980e09e_o

  Çözüm arayışı içinde olan çiftlerin vajinismus tedavisine başlamadan önce hastalığın bir yaşam şekli ya da katlanılacak bir durum olmadığını anlamak önemlidir. Eşlerin bu konuda birbirlerini yıpratmadan, anlayış ve sabırla tedavi yoluna karar vermeleri ve bu süreci ortaklaşa atlatmalarını önermekteyiz.

  Cinsel hayatın sağlıklı bir şekilde yürümesi çiftler için son derece önem taşımaktadır. Vajinismus gibi iki kat daha fazla hassasiyet gerektiren bir hastalık söz konusu olduğunda tedavi için seçilen müessesenin ve uygulanacak tedavi yöntemlerinin önemi de artmaktadır. Yanlış veya eksik yapılan tedavi, sonuçlanamayacağı gibi çiftlerin de hayal kırıklığı, maddi-manevi yıkımlar yaşamasına neden olacaktır. Bundan dolayı, Vajinismus Tedavisi, üzerinde titizlikle durulması gereken bir öneme sahiptir.

  Vajinismus tedavisine karar verildikten sonra, başvurulacak müessesenin niteliği, uyguladığı yöntemler ve tedavi süresini göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü yanlış tedaviler çiftler üzerinde ağır yıkımlara sebebiyet vermektedir.

  Vajinismus tedavisi öncesi jinekolog değerlendirmesi şarttır

  Vajinismus Tedavisi 69bd96aa_o

  Vajinismus tedavisinde hastaların fizyolojik yapısının uzman jinekolog tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Vajinismusun kaynağını oluşturan etkenin kızlık zarının yapısı mı yoksa psikolojik etkiler mi olduğu, yapılacak tedavinin yöntemlerinin belirlenmesi açısından önemlidir.

  Kızlık zarının yapısından kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılması için gereken müdahalelerin muhakkak uzman jinekolog hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Bu faktör göz önünde bulundurulmadan yapılan tedavi eksik ve yetersiz kalacaktır.

  Vajinismus tedavisinde doğuştan gelen fiziksel (yapısal) etkenler değerlendirildikten sonra, hastanın derecelendirmesi ve şartları göz önünde tutularak en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Ve hasta eşiyle beraber bu süreci ağrısız-acısız, hasta dostu yöntemlerle ve kişiye özel belirlenen tekniklerle çok kısa sürede, ortalama üç gün içinde çözüme kavuşturulmaktadır.

  Vajinismus tedavisi amacıyla deneyim sahibi ve etik çalışan bir merkeze yapacağınız başvuru, vajinismussuz bir hayat için atacağınız ilk ve en sağlam adım olacaktır.

  Etiketler: vajinismus nedir - vajinismus tedavisi ankara

   Forum Saati C.tesi Tem. 11, 2020 6:01 pm